Yazılım Geliştirme Uzmanı & E-Ticaret Danışmanı
Asp , Excel , VBA , E-Ticaret , Mobil , Desktop, Web Uygulamaları
Tel : 0 534 797 31 21 , Mail : baranseren@gmail.com

Ankara E-Ticaret Uzmanı , Logo Tiger ve Logo Go için Çözüm Geliştirme Uzmanı

Template Monster Ultimate Catalog 01.09.2012

Template Monster Ultimate Catalog Eski yazdığım bir program olan Template Monster Ultimate Catalog programı ile warez olmuş template dosyalarını bulmanız ve indirmeniz mümkün oluyordu çok eski arşivden bir programdır talep olursa belki tekrar gündeme alabilirim.


Tags : Template Monster Ultimate Catalog


Şafak Sayacı 01.09.2012

Şafak Sayacı v.1.0 Askerdeyken sürekli birlikte kaldığım erlerin sormalarına dayanamadığım kaç günüm kaldı abi hesaplar mısın sorularından sonra yazdığım şafak programıdır.


Tags : Şafak Sayacı


Logo ürünlerinden verilerinizi diğer sunucuya aktarma 01.09.2012

Logo ürünlerinden verilerinizi diğer sunucuya aktarma Logo ürünleri içersinde bulunan verileri ve dataları belirli aralıklarla web sayfanız yada başka bir sunucuya almak , eticaret sisteminize aktarmak , web sitenizde kullanmak için veri aktarım programıdır. Programın bir arayüzü yoktur servis olarak sadece windows server üzerinde çalışır ve istediğiniz tablolardaki verileri istediğiniz diğer bir sunucu üzerine aktarır. ( Tablo tasarımları programa dahil değildir. Sadece stoklarınızı aktarmanız için stok modülünü ücretsiz olarak vereceğim ) Tags : logo , replication , veri , aktarma , mssql , SQL , veritabanı , tablo , export , çıkarma , dış , sunucu


Tags : logo , replication , veri , aktarma , mssql , SQL , veritabanı , tablo , export , çıkarma , dış , sunucu


Logo Fuar Sipariş Programı 01.09.2012

Logo Tiger ve Go için Fuar Sipariş Programı + El terminalli Online Satış Bilgi için telefonla ulaşabilirsiniz


Tags : Logo Fuar Sipariş Programı


Logo Tiger 1 ve 2 Ana Kurulum CD si 01.09.2012

Bu gün aldığım bir telefon üzerine belirtilen konuda bir başlık açmak istedim. Logo kurulum cdlerini kendinizin saklamanız gerektiği konusunda net bir şekilde kendilerinde bu kurulum dosyalarının olmadığını iletmekte. Bu gün aldığım telefonda bu cd yi temin edememiş olan bir lisanslı logo kullanıcısı tarafından cd nin benim elimde olup olmadığını sordular. Satıcımız ile görüştükten sonra ana kurulum cd sinin lisans ile ilgili bir ayarının olmadığı ve cd yi kendileri ile paylaşabileceğim konusunda bilgi vermesi üzerine logo nun elimde bulunan ana kurulum cd sini ihtiyacı olan arkadaşlara gönderebileceğim bu bloğu yazmaya karar verdim . Eğer sizde bu cdlerden birine ihtiyaç duyarsanız yukarıda bulunan iletişim bölümünden telefon numaramdan bana ulaşabilirsiniz.


Tags : Logo Tiger 1 Ana Kurulum CD si


Logo Ürünleri için Barkoddan Ürün Bilgisi Alma Makrosu 01.09.2012

Excel kullanarak barkod bilgisinden Logo içerisindeki stok kodunu çekmenize yarayan VBA makro kodudur. Barkod kodunu yazarak makroyu çalıştırdığınızda excelde bulunan barkodları ürün kodlarına çevirir ve ekrana gösterir. Gelişmiş uygulamalar yapılabilmesi mümkündür. Makro kodunun ve SQL bağlantılarının entegrasyonunun tamamı için 25 TL ücret ile satın alabilirsiniz. Hesap Numaralarım iletişim bölümünde mevcut , ödeme yaparsanız mail ile bana bilgi verirseniz sevinirim.


Tags : excel , logo , makro , macro , vba , barkod , malzeme , kodu , bulma , çekme , getirme


Albert Einstein Sözleri 25.08.2012

1- Muhteşem beyinler daima sıradan beyinlerin şiddetli muhalefetiyle karşılanmışlardır. 2- Kendi gözüyle gören ve kendi yürekleriyle hissedenler çok azdır. 3- İnsanlar çok zeki ve çok yavaştırlar, bilgisayarlar çok hızlı ama çok aptaldırlar. 4- İnancı dışlayan bilim topal, bilimi dışlayan din kördür. 5- Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir. 6- Gençliğimizde düşüncelerimizi oluşturan tüm konular sevgiyle ilgilidir. Sonraları ise tüm sevgilerimiz düşüncelerimiz olur. 7- Gelir vergisi beyannamesi vermek için bir filozof olmak lazım. Bir matematikçi üstesinden gelemez. 8- Deha ile aptallık arasındaki fark, dehanın sınırlarının olmasıdır. 9- Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık. Bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk. 10- Bir koyun sürüsünün kusursuz bir üyesi olmak için her şeyden önce koyun olmak gerekir. 11- Aynı zamanda hem savaş hazırlığı yapıp hem de savaşı önleyemezsiniz. 12- Görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa Almanya benim bir Alman olduğumu iddia edecek. Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacak. Kuramım gerçek dışı çıktığında ise, Fransa bir Alman vatandaşı olduğumu söyleyecek. Almanya ise bir Yahudi olduğumu açıklayacaktır. 13- Aptalların tatili tembelliktir, bitmez. 14- Üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum, ama dördüncüsü taş ve sopa ile yapılacak. 15- a’yı hayatta başarı olarak tanımlayalım. O zaman a=x+y+z. x calışmaktır, y oyundur, z ise çeneyi tutmasını bilmektir. 16- Başarılı bir insan olmaya çalışmayın, değerli bir insan olmaya çalışın; başarılı bir insan, hayattan verdiğinden fazlasını alır, değerli bir insan ise hayattan aldığından fazlasını verir. 17- Hayat iki şekilde yaşanır: ya hiç mucize yokmuş gibi, ya da herşey birer mucizeymiş gibi. 18- İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim. 19- Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir. 20- Karşı karşıya kaldığınız aşılması güç problemleri mevcut düşünce yapınızla çözemezsiniz. Çünkü bu problemler, mevcut düşünce yapınızın ürünüdürler. 21- Kendi yaşamının ve diğer benzer canlıların yaşamının anlamsız olduğunu düşünen insan; sadece talihsiz olmakla kalmayıp, yaşam için de neredeyse yetersizdir. 22- Önyargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur


Tags : Albert Einstein Sözleri


Yeni IOS Programlama Blogum Yayında 10.08.2012

http://iosprogramlama.baranseren.com adresinden yayınlanan yeni bloğumda ios programlama hakkında derinlemesine bilgi vermeye çalışacağım.


Tags : ios , iphone , ipad , programlama , programcilik , objective c , obj-c


Logo Go Tiger Personel Hakediş ve Puantaj Programı 07.08.2012

Logo Personel Hakediş ve Puantaj Programı Logo içerisinde sizin belirlemiş olduğunuz hesaplara bağlı olarak personelin devam durumu için kurulacak olan kartlı giriş sistemi akabinde personelin puantajının hesaplanmasını sağlayan program. Bilgi için telefon numaralarımdan ulaşabilirsiniz.


Tags : Logo Personel Hakediş ve Puantaj Programı


Logo Go ve Tiger Beton Santralleri için Hakediş ve Kantardan İrsaliye oluşturma Programı 07.08.2012

Logo Beton Santralleri ve Çimento Fabrikaları için Hakediş ve Kantardan İrsaliye oluşturma Programı Program ile tanımlanmış beton standartlarına göre hesaplama yaparak ilgili cari hesaba tek irsaliye altında kalem kalem betonun hesabına göre kantardan gelen kantar fişi ile giriş yapmanızı sağlar. Bilgi için telefonla ulaşınız.


Tags : Logo Go ve Tiger Beton Santralleri için Hakediş ve Kantardan İrsaliye oluşturma Programı