Yazılım Geliştirme Uzmanı & E-Ticaret Danışmanı
Asp , Excel , VBA , E-Ticaret , Mobil , Desktop, Web Uygulamaları
Tel : 0 534 797 31 21 , Mail : baranseren@gmail.com

Ankara E-Ticaret Uzmanı , Logo Tiger ve Logo Go için Çözüm Geliştirme Uzmanı

Kürtçe Öğreniyorum V.1.0 Yayında 06.04.2012

Kürtçe Öğreniyorum V.1.0 yayında.

Kürt dilini benim gibi sonradan öğrenmek isteyecek olan arkadaşlar için hazırlamakta olduğum eğitim sitesi yayındadır.Adres : Http://www.kurtceogreniyorum.comTags :


Bsd Otomotiv Bayi Ağı Kampanyalar Modülü Devrede 24.03.2012Kampanyalar yönetim paneli aracılığı ile eklenir tüm site genelinde ve sipariş panellerinde görüntülenir.


Tags :


Canlı Destek ve Müşteri Hizmetleri Scripti 24.03.2012

Bsd Otomotiv için hazırlamış olduğum canlı destek scripti yayındadır.Sistem msn ile alakası olmadan çalışmakta ve kendi veritabanı içerisinden işlem yapmaktadır. Bayi Ağı sistemi ile entegredir ve direkt canlı destek sağlanmaktadır.

Tags : canli , destek , script , asp , basit , musteri , hizmetleri , gorusme , chat , live , sohbet


Logo Veritabanındaki Resimler ile Resimli Katalog ve Fiyat Listesi Oluşturma Programı 24.03.2012Logo veritabanında bulunan resimleri kullanarak excel içersinden otomotik olarak resimli fiyat listeleri ve resimli kataloglar oluşturmak için gerekli olan yazılım tamamlanmıştır.


Tags : Logo , Veritabanı , SQL , Resim , Excel , Vba , Fiyat Listesi , Katalog , Oluşturma , Yapma , Programı


Tags :


DiyarbakirKariyer.Com Portföyde 31.01.2012

www.diyarbakirkariyer.com pörtföyde...


Tags :


TeknokentDiyarbakir.Com Tasarımı Biter 30.01.2012

JQuery ile inline Arama 18.01.2012Css eğitimlerinin arkasından , jquery eğitimine başladığımı yazmıştım , ilk ürün resimdeki gibi inline arama yapan bir script oldu. Sipariş sistemi içersinde müşterilerin sepetlerinde bulunan ürünlerin listelenerek düzenlenmesi için yaptığım uygulama css ve jquery ile asp nesneleri kullanılarak gerçekleşti.


Tags :


Devir Fişlerine Fiyat Atma 13.01.2012

Logo içerisinde devir işleminde eğer malzeme devrinizi maliyet üzerinden değilde miktarlar üzerinden yaparsanız bu durumda devir fişlerinde herhangi bir fiyat bulunmayacaktır bu durumda bu listelerin eski veritabanından çekilmek sureti ile yeni döneme manuel olarak aktarılması gerekiyor.

Bu işlem için bana iletişim kısmındaki numaralardan ulaşırsanız 100 TL karşılığında size bu fiyatların aktarılmasında yardımcı olurum.


Tags :


Bloguma tema ekleme işleminden sonra slider ekledim. 13.01.2012

Slider dinamik sayfaların hemen hepsinde en çok kullanılan öğelerden biri biliyorsunuz. Css eğitimlerim akabinde JQuery kitabını 2 kere tekrar geçtikten sonra sitelerimin üzerinde değişiklikler yapma konusunda karar verdim.

Css akılllara zarar işler yapabilmenizi sağlıyor ve eğer kendiniz web tasarımcı yada web programcısı olarak ithaf ediyorsanız kesinlikle css bilmeniz gerekiyor. Ayrıca css i tam anlamı ile öğrendikten sonra yapmanız gereken ilk iş JQuery öğrenmek. Sebebi şu ;

JQuery , javascript kütüphanesi ile inanılmaz bir şekilde css dosyalarınızı yönetebiliyorsunuz veritabanlarına sorgular gönderebiliyor ve sonuçları alabiliyorsunuz , cookies ten session lara kadar binlerce konuda yazılmış hatta php nin tüm fonksiyonlarına sahip olabileceğiniz bir sınıflar topluluğu.

Mutlaka ve mutlaka bu ikisini öğrenmelisiniz.


Tags :


Logo Devir İşleminde Resimlerin Aktarılmaması 13.01.2012

Logo veritabanı içersinde firma devri yaptığınızda resimler yeni döneme malesef devir edilmiyor muş . Muş diyorum çünkü bu sene yaptığımız devirde bunu fark ettik.

Arkadaşların isteği üzerine ürün resimlerinin eski dönemden yeni döneme devredilmesi için arge yaparken birşeyi fark ettim ki akıllara zarar. Malzemelerim aynı şekilde kullanılacak şekilde yeniden açılmamış olmasına rağmen sadece resimler alanı için yeniden girilmesi gerekiyor.

Tabiki çözüm bulmam çok zor olmadı malzemelerin logic referans numaralarına göre veritabanı içersinde resimlerin tutulduğu alanlara bir göz atarken fark ettim ki sadece tabloları import export ile yeni dönemdeki tablolara taşırsam sorun olmadan çalışacaklar

Drop sorgusu ile öncelikle ilgili tabloları silip eski tablonun kopyasını oluşturdum ve oluşturduğum bu yeni tablonun adını alter rename sorgusu ile yeni veritabanında olması gereken tablo adlarına değiştirdim.

Sorun çözüldü malzemelerin resimlerindeki devir işlemi çözülmüş oldu.

Bu işlemi yapmak için bir program yazmayı düşünüyorum , projelerim kısmından takip edebilirsiniz.


Tags :